Пільги та податки

Так як недержавний пенсійний фонд це неприбуткова організація, він не є платником податку на прибуток. Це означає, що доходи від інвестиційної діяльності не підлягають оподаткуванню в розподіляються між учасниками фонду в повному обсязі та можуть бути реінвестовані більш ефективно.

Пільги та податкова знижка
під час накопичення

Під час накопичення недержавної пенсії вкладник - фізична особа може отримати податкову знижку та повернути сплачений ПДФО (18%) із суми пенсійних внесків, сплачених у свою користь (п.169.4.1. Податкового кодексу України) і користь своїх рідних (п. 166.3.5) за попередній рік.
Щоб отримати податкову знижку - до податкової декларації за рік потрібно обов'язково додати інформацію про всі внески в НПФ, додавши до неї копії пенсійного контракту, платіжних документів і щорічної виписки з пенсійного рахунку.
Відповідно до Податкового Кодексу України, фізична особа-платник податку має право включити до податкової знижки витрати, понесені ним протягом звітного року:
Суму витрат на сплату пенсійних внесків до недержавного пенсійного фонду на свою користь, але не більше, ніж 2690 гривень на місяць (відповідно до п. 169.4.1. Податкового кодексу України).
Суму витрат на сплату пенсійних внесків до недержавного пенсійного фонду на користь членів сім'ї першого ступеня споріднення (дітей, батьків, чоловіка, дружини), але не більше, ніж 50% від 2690 гривень на місяць, а саме не більше, ніж 1345 гривень на місяць (відповідно до п. 166.3.5 Податкового кодексу).
Виплати на певний термін:
  • 60% від кожної виплати обкладається ПДФО і військовим збором (18 + 1,5%).
  • Мінімальний термін виплат на визначений строк не може бути менше 10 років.
Одноразова пенсійна виплата:
  • 100% від суми виплати обкладається ПДФО і військовим збором (18 + 1,5%).
  • Одноразова виплата при досягненні пенсійного віку можуть виявляти, якщо сума накопичень становить не більше:
— З 1 січня 2019 р.: 89 820 грн.
— З 1 травня 2019 р.: 93 840 грн.
— З 1 грудня 2019 р.: 98 280 грн.

Податки при
виплатах
недержавної пенсії

У період здійснення пенсійних виплат для громадян україни діють спеціальні умови оподаткування.
Адміністратор -недержавного пенсійного фонду, діє як податковий агент - він зобов'язаний перерахувати до бюджету ПДФО та військовий збір з пенсійних виплат. В законодавстві передбачені різні умови оподаткування пенсійних виплат, які робляться Недержавними пенсійними фондами.
Також існують деякі групи учасників НПФ, виплати яких не обкладаються податками.
Звільнені від податків:
  • учасник старше 70 років;
  • учасник-інвалід I групи;
  • спадкоємець учасника (I ступінь споріднення).

Задайте своє питання