Чому про те, як ви будете жити на пенсії потрібно замислитись вже зараз?
10.10.2019

Чому про те, як ви будете жити на пенсії потрібно замислитись вже зараз?

На жаль дуже мало українців розуміють, як зараз в нашій країні працює пенсійна система. Не дивлячись на те, що в Пенсійному фонді України для кожного громадянина відкривається аналог персонального рахунку, всі податки, які ви та ваш роботодавець відраховуєте в ПФУ не накопичуються на ньому.

Всі гроші, які надходять в ПФУ відразу ж використовуються для виплат пенсій нинішнім пенсіонерам. На відміну від Недержавних пенсійних фондів — Пенсійний фонд України не накопичує гроші і не може їх примножувати за допомогою інвестицій, він тільки веде облік та перерозподіляє фінанси від одних громадян на користь інших.

У вас може виникнути питання: «Якщо мої податку не накопичуються для моєї ж пенсії, а відразу роздаються, то як мені будуть платити пенсію?». І це абсолютно правильне питання!

Солідарна пенсійна система розрахована на те, що коли ви вийдете на пенсію ви теж будете отримувати пенсійні виплати з грошей працюючих у той час людей. Але проблема полягає в тому, що вже через 30 років на 10 працюючих людей в Україні припадатиме приблизно 20 пенсіонерів. Тобто з податків однієї працюючої людини пенсію отримуватиме як мінімум 2 пенсіонера, можете уявити собі розмір такої пенсії?

Всі українці, яким зараз до пенсії залишилось більше 10 років ризикують залишитися взагалі без пенсійних виплат. Максимум на що, ми можемо розраховувати - отримувати соціальну допомогу, якої і зараз не вистачає навіть на оплату комунальних послуг, а через 30 років такі виплати не викликатимуть нічого, крім сліз.

Ми підготували відео, в якому детально розповіли, як працює солідарна система, будь ласка, ознайомтеся з ним: https://www.youtube.com/watch?v=ya50dQLzs_Q